SYLWETKA

W pierwszą podróż do Azji wyruszył w wieku 3 lat za sprawą rodziców czytających mu bajkę Jana Dobraczyńskiego "Mysia w Chinach", niecałe 14 lat później współpracował z Azjatami stawiając swoje pierwsze kroki w biznesie. Zainteresowanie Japonią i krajami regionu pogłębiał na studiach a język japoński stał się dla niego narzędziem ułatwiającym częste kontakty z mieszkańcami Kraju Kwitnącej Wiśni oraz zamawianie swojego ulubionego tuńczyka w tokijskich restauracjach.

PASJE

Spontaniczne podróże, także kulinarne -głównie po Japonii, washoku, jazda konna, wycieczki rowerowe, fotografia, salsa, rozmowy przy winie lub zielonej herbacie, jazz.

UMIEJĘTNOŚCI

Zawsze pełen determinacji i entuzjazmu, widzi wyzwania tam gdzie inni dostrzegają trudności. Jego mocną stroną jest przebojowość, komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu relacji interpersonalnych.

MOTTO

Ship in harbor is safe, but that is not what ships are built for - John Augustus Shedd

DOŚWIADCZENIE

Absolwent Zakładu Azji Wschodniej Uniwersytetu Łódzkiego, uczestnik szkoleń z zakresu stosunków międzynarodowych, negocjacji i wiedzy o Japonii na Uniwersytecie Kwansei Gakuin oraz Belfer Center for Science and International Affairs Uniwersytetu Harvarda. Doktorant wydziału prawa na Uniwersytecie Keio w Tokio. Członek Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych, Japan Association of International Relations i Japan Association of Electoral Studies.